skip to Main Content

IZLOŽBA

18/09 ∙ 08:00-29/09 ∙ 19:00 ∙ Muzej suvremene umjetnosti

Nagrada Kassel Dummy
Agnieszka Sejud, HOAX

Nagrada Kassel Dummy

KASSEL DUMMY je nagrada za najbolju neobjavljenu fotoknjigu godine koju dodjeljuje Festival fotoknjiga Kassel. 2020. godine uži izbor naslova selektirao je žiri u sastavu:

  • Chiara Capodici  |  Leporello Books, Rome
  • Frédérique Destribats  |  L’éditeur du dimanche, Paris
  • Daria Tuminas  |  fotodok, Amsterdam
  • Frederic Lezmi  |   The PhotoBookMuseum, Cologne
  • Ufuk Sahin  |   MASMAT, Istanbul
  • Dieter Neubert  |  Fotobookfestival, Kassel

U uži izbor ušle su sljedeće knjige:

  • Andrea Alessandrini (IT) – Piccola Russia
  • Alex Avgud (RU/NL) – Exercises in Freedom
  • Marta Bogdańska (PL) – Shifters
  • Arthur Bondar / Oksana Yushko (RU) – Daisy Rivers
  • Christelle Boulé (CH) – Through Glass
  • Maryna Brodovska (UA) – My dear Vira
  • Anna-Tia Buss (CH) – Pomegranates grow in winter
  • Victoria Chaushyan (NL) – Only 1 room left!
  • Don Claude (US) – Shedding Light
  • Marina Cordes / Signe Heldt (DE) – ebenda
  • Nadezhda Ermakova (RU) – An ordinary story
  • Jana Evers (DE) – La ZAD
  • Yoshikatsu Fujii (JP) – Hiroshima Graph – Everlasting Flow
  • Pedro Guimaraes (PT) – Rato Tesoura Pistola
  • Claudia Hans (MX) – Wolf Hans
  • Yara Jimmink (NL) – When Summer Became Winter
  • Jérémie Jung (FR) – Pāri Mūriem
  • Kohei Kawatani (JP) – Tofu-Knife
  • Josef Kovac (SE) – Searching for Sergei
  • Youqine Lefèvre (BE) – The Land of Promises
  • Verónica Losantos (DE) – Archaiaž
  • Andrei Marin (RO) – Quarantine
  • Kazuhiko Matsumura (JP) – Elusive Rainbow
  • Lisa Mazenauer (CH) – Mitholz
  • Paulina Mohr (DE) – Hier ist die Oberfläche
  • Paulina Mohr / Ingrid Timmerarens (DE) – Der ganzen Familie
  • Daria Nazarova (RU) – The Spider‘s House
  • Marella Oppenheim (GB) – Under Dark Roots/Colonia Dignidad
  • Takuji Otsuka (JP) – My precious one
  • Michelle Piergoelam (NL) – The untangled tales
  • Malte Radtki (DE) – Specimens
  • Caio Reisewitz (BR) – Novo Progresso
  • Btihal Remli (MA/DE) – the djinni diaries
  • Kourtney Roy (FR) – The Other End of the Rainbow
  • Etsuko Sato (JP) – PLACES AS POINTS
  • Ardelle Schneider (DE) – Butterflies and Caterpillars
  • Suzanne Schols (NL) – Polite Fictions
  • Agnieszka Sejud (PL) – HOAX
  • Yvonne Shaw (NZ) – Auxiliary Movement
  • Anastasia Shpilko (RU) – You Just Missed Her
  • Alina Simmelbauer (DE) – Garcías Tochter
  • Moe Suzuki (JP) – 底翳 SOKOHI
  • Krzysztof wiatły (PL) – Paradise Rivers Are Drying Up on Earth
  • Kyoko Takemura (DE) – Odd Recipes
  • Malte Uchtmann (DE) – Ankommen
  • Vinita Vilcane Krilova (LV) – A Quest for Freedom Vol.2
  • Sheung Yiu (FI) – Para-images: Cultural Ideas and Technical Apparatuses Beyond the Pictorial Surface

Knjige su izložene u Muzeju suvremene umjetnosti od 18. do 29. rujna 2020.

Back To Top